ЦИФРОВАЯ БИБЛИОТЕКА УКРАИНЫ | ELIB.ORG.UA


(мы переехали!) Ukrainian flag (little) ELIBRARY.COM.UA - Украинская библиотека №1

Чого хоче юність, того прагне й нація

АвторДАТА ПУБЛИКАЦИИ: 22 июня 2018
АвторОПУБЛИКОВАЛ: Администратор
АвторРУБРИКА:

Дістатися глибин душі особистості, здавалося б, прерогатива письменників, які творять характери та показують еволюцію образів від народження до зрілості. А з часом такі молоді персонажі, як Доріан Грей, Жорж Дюруа чи Чіпка Варениченко з легкої руки Оскара Вайльда, Гі де Мопассана й Панаса Мирного, стають уособленням настроїв та цінностей, що панували в ту чи іншу епоху.

Молодь вже давно стала об`єктом підвищеного інтересу сучасних літераторів, політиків і журналістів. Найвірогідніше, через значний вплив на культурні й політичні процеси вона почасти визначає і напрямок розвитку держав. Чого хоче і чого прагне молоде покоління Росії, Європи й Америки - трьох світових китів? "Фішка" пропонує своє дослідження настроїв молоді.

Свято життя - "зелені" роки (Микола Некрасов)

Російська реальність нині кардинально різниться від радянської. Москва намагається східними методами рухатися до Європи. Звісно, зміна світобачення відбулася й у молодіжному середовищі. Зі зняттям залізної завіси відкрився доступ до багатьох ресурсів: інформаційних, матеріальних і духовних. Якщо раніше всіма благами цивілізації могли користуватися лише мажори (діти вищих партійних чиновників), то після розпаду Радянського Союзу відбулося зрівняння в правах. Проте, за твердженням російських соціологів, за рахунок моралі. Так повністю нівелювалося значення інтелігенції. Колишню еліту - вчених, учителів, філологів, лікарів - замінили торговці, бізнесмени, що наживали капітал нелегальними методами, і кримінальні авторитети.

За дослідженнями російського видання "Обозреватель", у 90-х роках минулого століття молодь втратила такі характерні риси, як романтизм, чесність, добросовісність, віра у справедливість і прагнення до ідеалу. Тоді ж почали виявлятися "побічні ефекти" свободи - наркоманія, алкоголізм, ігроманія й нерозбірливість у статевих зв`язках.

Проте XXІ століття позначається позитивними тенденціями серед юних громадян. Дедалі більше студентів ставлять за пріоритет освіту. Навчальні заклади впроваджують програми обміну з Європою та Америкою. Наприклад, Московський державний університет міжнародних відносин активно співпрацює з Колумбійським університетом Нью-Йорка, де найкращі студенти протягом семестру можуть отримати і теоретичний, і практичний досвід.

З позитивних аспектів варто відзначити й те, що Москва починає активніше претендувати на статус світової молодіжної столиці. Тут створюються не лише умови для навчання, а й для різноманітних розваг. Нещодавно оновлено Парк імені Горького (аналог нью-йоркського Central park), де тепер є зона вільного інтернет-покриття, безплатно проводяться заняття з йоги, фітнесу, ораторського мистецтва й танців.

Молодь знову почала відвідувати театри й кінозали, а голлівудські та європейські зірки охоче їдуть до Москви з прем`єрами. Так було, наприклад, з "Озом: Великим та могутнім", зі "Стартреком" та "Облівіон". Російська столиця долучається й до проведення фестивалів на зразок будапештського "Szіget" та каліфорнійського "Coachella". Цього року на московський "Maxіdrom" приїхали імениті гурти 30 seconds to mars, HІM та Sіmple plan.

А от непокоїть молодь хіба що політична ситуація та "фантастичні" законопроекти депутата від "Єдиної Росії" Віталія Мілонова, який виступає за заборону пропаганди гомосексуалізму й за службу незаміжніх дівчат в армії.

Досі домінують у свідомості гроші, вони почасти для російських юнаків та дівчат є визначальними при оцінці статусу людини. Очевидно, це ще один пережиток радянщини й буремних 1990-х.

А в усьому іншому російська молодь прямує до прогресу.

Що посієш у юності, те й пожнеш у зрілості (Генрік Ібсен)

Європейські юнаки та дівчата можуть бути взірцем не лише за рівнем культури, а й за загальною освіченістю й цінностями. Власне, ні для кого не секрет, що захід для жителів пострадянських країн є ідеалом, до якого треба прагнути. Молодь, що проживає в Європі, значно простіше ставиться до життя. Юністю вони називають час, вільний від штампів. Тобто європейські студенти віддають перевагу самоосвіті, розвитку й розвагам. Важливими для них є й позакласні заняття, диспут-клуби, де вони обговорюють політичні питання, соціальні та економічні проблеми.

Цікаво, що в Європі далеко не вся молодь навчається у вишах. Сорбонна, Оксфорд чи Кембридж приймають до своїх лав найрозумніших і, без сумніву, найобдарованіших студентів, яких вони активно готують до роботи в парламентах та в інших поважних державних і приватних структурах. Інші - активно поповнюють робочий клас та займаються більше прикладною роботою, і, що цікаво, багато хто досягає не меншого успіху.

За дослідженням румунської компанії "Daedalus", європейська молодь сьогодні прагматична, безпристрасна й одержима грошима. Водночас вона любить змінюватися, експериментувати й спостерігати за позитивними результатами своєї роботи.

Також європейці прагнуть домінувати, знову ж таки керувати групою однодумців, популяризувати себе за допомогою соціальних мереж.

Якщо порівняти минуле й сучасне покоління, то останнє сьогодні, скоріше, сповідує матеріалізм, індивідуалізм та унікальність, аніж солідарність, взаємодопомогу і єдність. Водночас молодь вважає майбутнє непередбачуваним, а віртуальне життя - порятунком від реального. Інститут законного шлюбу для європейців не є пріоритетом, багато хто віддає перевагу цивільному, в якому вже після 30 років народжуються діти.

Молодь Європи любить багато подорожувати: виїжджати з друзями на кемпінги в гори Австрії чи Андорри, відвідувати фестивалі у Британії чи поринати у пасивний відпочинок на пляжах Іспанії та Франції. Також вона дуже цінує право політичного вибору, активно виступає проти утисків і за власне самоврядування у вишах. Так, наприклад, італійці протестували проти платного навчання, мешканці кризових Греції й Іспанії - проти безробіття й безперспективного майбутнього.

Загалом європейські юнаки та дівчата відзначаються консерватизмом та прагненням до свободи й збереження традицій. Для них це, певно, найголовніше.

Чи втрачає людина відчуття молодості? (Марк Твен)

Якщо європейська молодь є прикладом для пострадянської, то американська - керує світом. Усі сучасні тренди прийшли з протилежного берега Атлантики.

Ще з середини XX століття молоді американці відзначалися прогресивністю. Так у 70-х роках минулого століття у Сполучених Штатах зароджується молодіжна субкультура хіпі, що не лише започаткувала вільну любов і моду на алкоголь та наркотики, а й була радикальною щодо політики. Тоді молодь активно протестувала проти війни у В`єтнамі, неправомірних, на її думку, рішень влади і вимагала поліпшення власного добробуту.

Проте вже 80 - 90-ті роки для Америки стали переломними. У цей період спостерігався високий рівень злочинності, безробіття та низькі показники освіченості й моральності серед молоді. Архівні знімки нью-йоркського Гарлема чи лос-анджелеського Комптона, де вуличні банди влаштовували збройні розбірки, свідчать про молодий вік порушників, і відповідно - про відкидання ними усіх загальнолюдських цінностей.

Але, зважаючи на зусилля влади та громади, ситуація в новому тисячолітті змінилася на краще. Колишні небезпечні райони стали спокійними, молодь отримала робочі місця, обдаровані юнаки та дівчата - можливість навчатися в Гарварді чи Йелі за допомогою грантів.

Сьогодні також існує велика кількість програм, які опікуються проблемами юнаків та дівчат і допомагають їм у становленні. Серед них - "Ліга захисту молоді", "Обличчям до вулиці" та "Хелп". Остання, наприклад, спеціалізується на підтримці молодих одиноких матерів. Дослідження компанії "Іpsos" показало, що американська молодь одержима Інтернетом. У Всесвітній мережі вона проводить 28 годин на тиждень. Не мислить себе без мобільних гаджетів і соціальних мереж, як Іnstagram, Twіtter чи Facebook.

Цікаво, що після вісімнадцяти американська молодь веде самостійний спосіб життя, переїжджає до власного будинку й навіть заводить сім`ю. Але все також залежить від штату й традицій. Адже в Нью-Йорку думають кар`єру, а в маленькому місті Юти вважають релігію та родину найбільшими цінностями.

Більшість американців (71%) подорожують у межах країни або їдуть пізнавати найближчі латиноамериканські держави. Проте за традицією раз на 10 - 20 років змінюють штат: або для проживання, або для навчання.

Важливою для молоді вже декілька років поспіль залишається кар`єра. Молодь їде до мегаполісів, влаштовується на традиційні студентські роботи й стажується у бажаних компаніях чи установах.

Освіта в США цінується дуже високо, зважаючи на її вартість у понад 30 тисяч доларів та на високі позиції у світових рейтингах. Тому отримати її можуть не всі, проте це стимулює не лише відкладати гроші з дитинства, а й навчатися добре ще в школі. Так шанси виграти стипендію й отримати добре оплачувану роботу в майбутньому збільшуються чи не вдесятеро.

Розважаються американці на домашніх вечірках, у колі університетських друзів чи однокласників, інколи відвідують нічні клуби, для чого підробляють ІD, бо без посвідчення повнолітньої особи там не те що нічого не продадуть, а й не пустять усередину.

Музичні концерти й кінопрем`єри - об`єкти особливого інтересу через прогресивність цих індустрій у Штатах. Власне, тут можна побачити натовпи фанатів, які з шаленим вереском бігають за кумирами, носять одяг з їхнім зображенням і ночують біля будинків. У цьому виявляється й агресивність американської молоді, за участі якої дедалі частіше трапляються прикрі випадки стрілянини в навчальних закладах.

Тому свобода в Сполучених Штатах - явище двозначне: мешканці інших країн до неї прагнуть, а самі американці шукають способи її оминути.


 

Биографии знаменитых Политология UKАнглийский язык
Биология ПРАВО: межд. BYКультура Украины
Военное дело ПРАВО: теория BYПраво Украины
Вопросы науки Психология BYЭкономика Украины
История Всемирная Религия BYИстория Украины
Компьютерные технологии Спорт BYЛитература Украины
Культура и искусство Технологии и машины RUПраво России
Лингвистика (языки мира) Философия RUКультура России
Любовь и секс Экология Земли RUИстория России
Медицина и здоровье Экономические науки RUЭкономика России
Образование, обучение Разное RUРусская поэзия

 


Вы автор? Нажмите "Добавить работу" и о Ваших разработках узнает вся научная Украина

УЦБ, 2002-2019. Проект работает с 2002 года. Все права защищены (с).
На главную | Разместить рекламу на сайте elib.org.ua (контакты, прайс)